Biżuteria z żółtego złota

biżuteria żółte złotoCzym jest żółte złoto?

Żółte złoto jest popularnym metalem szlachetnym wykorzystywanym do wytwarzania biżuterii. Kusi hipnotyzującym blaskiem oraz bogatym i ciepłym odcieniem. Jego klasyczny styl nie tylko przywołuje obrazy piękna i bogactwa, ale także emanuje urokiem starego świata. Chociaż istnieją różne rodzaje metali, takie jak platyna, białe złoto, różowe złoto klienci nadal preferują żółte złoto.

Złoto w czystej postaci jest zbyt miękkie, aby można je było nosić jako biżuterię, ponieważ nie wytrzymałoby codziennych obciążeń, na jakie narażona jest biżuteria. Zamiast tego jest mieszany z innymi metalami, takimi jak np. miedź, cynk, srebro lub kobalt, aby uzyskać mocniejszy stop. Symbol chemiczny złota Au pochodzi od „aurum”, łacińskiego słowa oznaczającego złoto. (Aurora była boginią świtu lub blasku poranka.)

Jeśli nie jesteś pewien który rodzaj złota wybrać Ora Project Gdynia przedstawia 5 korzyści, które sprawią, że się w nim zakochasz.

Żółte złoto nie wywołuje alergii

Pierwszą i najważniejszą zaletą, biżuterii z żółtego złota jest znikome prawdopodobieństwo wywołania jakiekolwiek reakcji alergicznej. Ze wszystkich rodzajów złota dostępnych obecnie na rynku, żółte złoto jest z natury najbardziej hipoalergiczne. To najlepszy wybór w przypadku wrażliwej skóry, a także idealny wariant przy długotrwałym noszeniu. Dzięki różnorodnym opcjom wzornictwa i stylów dostępnych w biżuterii, żółte złoto, szybko stało się opcją pierwszego wyboru dla wielu osób.

Kolor najbardziej zbliżony do naturalnego odcienia złota

Większość z nas myśli o złocistożółtym odcieniu, kiedy słyszymy słowo „złoto”. Jednak, co zaskakujące, popularne jest przekonanie, że surowe złoto ma białawy odcień. Jednak to tylko błędne przekonanie. W rzeczywistości naturalnie występujące surowe złoto ma żółtawy odcień. Oznacza to, że kolor żółtego złota jest najbliższy surowemu i naturalnemu.

Plastyczność żółtego złota

Kolejnym argumentem przemawiającym na korzyść żółtego złota jest jego miękkość. Ze względu na plastyczność (możliwość nadawania kształtów bez łamania lub pękania), żółte złoto jest łatwe w obróbce zarówno przy drobnych jak i skomplikowanych projektach. W przypadku uszkodzenia z łatwością można je naprawić. Dlatego biżuteria wykonana z tego rodzaju złota sprawdzi się zarówno w trakcie długotrwałego noszenia jak i pracy.

Łatwość utrzymania

Biżuteria z żółtego złota jest preferowana zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety. Wykonane z niego pierścionki, obrączki, naszyjniki, kolczyki i bransoletki wyglądają oszałamiająco i są bardzo wytrzymałe. Ten rodzaj żółtego złota jest również wysoce odporny na korozję, rdzę i nalot. Wszelkie uszkodzenia na żółtym złocie można łatwo naprawić i zatuszować. Kolejną jego zaletą jest fakt, że wymaga ono mniej konserwacji. Można go czyścić i pielęgnować w domu, dzięki czemu ograniczysz koszty.

Żółte złoto jest często wybierane na obrączki ślubne i pierścionki zaręczynowe

Ze względu na niezwykły połysk, wytrzymałość, piękno oraz wartość żółte złoto jest tradycyjnie wybierane na pierścionek zaręczynowy oraz obrączki ślubne. Dla narzeczonych jest symbolem wierności. Żółte złoto wygląda efektownie zarówno w projektach współczesnych, jak i inspirowanych stylem vintage. Osadzenie kolorowych kamieni szlachetnych i diamentów w żółtym złocie nadaje im niepowtarzalny i żywy wygląd.

Spektakularny jasny odcień i ciepły blask żółtego złota bez wątpienia urzekają wszystkich. Jest ono również dobrą inwestycją finansową i cenną pamiątką, którą można przekazać następnym pokoleniom. Chcesz dodać do swojej kolekcji cenną biżuterię z żółtego złota? Odwiedź Oro Project Gdynia i sprawdź nasz asortyment pierścionków, kolczyków, bransoletek, naszyjników i wisiorków. Dzięki wielu oferowanym wariantom, różnej gramaturze i jakości kamieni szlachetnych na pewno znajdziesz coś, co pasuje do Twojego stylu i budżetu.

Jak należy dbać o pierścionki z żółtego złota?

Z biegiem czasu pierścień może matowieć w wyniku kontaktu z detergentami, środkami nawilżającymi oraz innymi środkami. Aby chronić go przed takimi substancjami najlepiej zdjąć pierścień w razie potrzeby. Jeśli zrobi się matowy, nawet szybkie polerowanie miękką szmatką powinno je rozjaśnić. Złoto będzie wykazywać zadrapania spowodowane codziennym zużyciem; kilka pierwszych będzie najbardziej oczywistych, ale z czasem nabierze przyjemniejszej patyny. Możemy ponownie wypolerować pierścionek dla Ciebie, jeśli kiedykolwiek zechcesz usunąć jakiekolwiek rysy.

Bezpłatna miara jubilerska i usługa próbkowania

Zapewniamy bezpłatne mierzenie rozmiaru palca. Zalecamy również skorzystanie z naszej usługi pobierania próbek w celu określenia odpowiedniego rozmiaru, szerokości i profilu pierścionka.

Galeria biżuterii z żółtego złota

Producenci złota oraz organizacje wspierające rozwój sektora jubilerskiego

TOP