Biżuteria z różowego złota

Zaręczyny należą do najbardziej romantycznych momentów w życiu każdego z nas. Ta chwila będzie jeszcze bardziej wyjątkowa wraz z pierścionkiem zaręczynowym z różowego złota. Niech ciepły blask różowego złota nada odpowiedni nastrój i sprawi, że ta chwila będzie jeszcze bardziej niezapomniana.

Kolor różowy często przywodzi na myśl miłość i romantyzm, stąd wiele kobiet uważa, że różowe złoto jest idealnym wyborem na pierścionek zaręczynowy. Jeśli dodamy do tego skojarzenia z antykiem i stylem vintage, otrzymamy pierścionek, który przywołuje nostalgię i ciepło – idealny osób dla poszukujących biżuterii, która będzie się wyróżniać się na tle innych produktów. Uniwersalność różowego złota sprawia, dobrze ono pasuje do wszystkich odcieni skóry. Ciepły blask różowego złota ma tendencję do wydobywania subtelnych głębi różu na kobiecej karnacji, więc jest pięknym uzupełnieniem bladej skóry. Delikatny różowy kolor pięknie kontrastuje również z ciemniejszą skórą.

Przy zakupie pierścionka zaręczynowego z różowego złota należy przestrzegać kilku reguł. Po pierwsze, ważne jest, aby wybrać diament, który będzie się pięknie komponował z oprawą w kolorze różowego złota. Wiele osób chce również włączyć kolorowe kamienie szlachetne do projektu swoich unikalnych pierścionków zaręczynowych z różowego złota. W tym celu, najlepiej użyć cieplejszych lub różowych kamieni, takich jak morganit, rubin i różowy szafir.

Różowe złoto jest stopem czystego 24-karatowego żółtego złota, miedzi i srebra. Głębia koloru różowego złota zależy od proporcji poszczególnych metali. Mniej żółtego złota i wyższa zawartość miedzi spowodują bardziej czerwonawo-różowy kolor. Na przykład 14-karatowe różowe złoto jest bardziej różowe niż 18-karatowe.

Różowe złoto po raz pierwszy zostało użyte na początku XIX wieku w Rosji przez słynnego jubilera Carla Faberge w jego sławnych jajach Faberge. Następnie zyskało ono popularność w Stanach Zjednoczonych w latach dwudziestych XX wieku i było noszone w formie pierścionków zaręczynowych oraz innej biżuterii. We wzroście popularności tego metalu szlachetnego kluczową rolę odegrał Cartier, tworząc soczyste różowe złoto z drogocennymi kamieniami szlachetnymi i diamentami. Przez dziesięciolecia popularność różowego złota zmieniała się. Dziś różowe złoto ponownie zajmuje należne mu miejsce w jubilerstwie.

Galeria biżuterii z różowego złota

TOP