Biżuteria z platyny

Platyna wywodzi swoją nazwę od „Platina del Pinto”, co po hiszpańsku oznacza „małe srebro z Pinto”. Jest to rzeka niedaleko Popayan w Kolumbii, w której hiszpańscy konkwistadorzy po raz pierwszy znaleźli aluwialną platynę. Jej biały metaliczny połysk nie pozostawia wątpliwości, dlaczego Hiszpanie wybrali właśnie tę nazwę.

Platyna jest jednym z czterech metali szlachetnych, obok srebra, palladu i złota. Jest przy tym najdroższa a przy tym uważana za najbardziej prestiżową i z pewnością najbardziej ekskluzywną. Platyna jest też najsilniejszym ze wszystkich metali używanych do produkcji biżuterii.

W przeszłości platyna była noszona tylko przez bogatych i zamożnych, ale dziś jest coraz bardziej dostępna dla wszystkich kupujących, a popyt na platynę rośnie. Platyna jest kowalna, ciągliwa i bardzo mocna. Ponadto nie matowieje i nie koroduje, dzięki czemu jest bardzo cenionym metalem szlachetnym, który doskonale nadaje się do produkcji biżuterii.

Zakochane pary coraz częściej wybierają obrączki ślubne wykonane z platyny. W przypadku pierścionków zaręczynowych z diamentami oprawa platyny ma dwojakie korzyści: podkreśla piękno kamienia i chroni go przed szkodliwym działaniem środowiska zewnętrznego. Ponadto gładki biały połysk platynowej oprawy uzupełnia urok diamentów, wydobywając z nich blask i połysk.

Sklep jubilerski Oro Project w Gdyni przedstawia bogatą ofertę biżuterii wykonanej z platyny, która obejmuje m.in.: pierścionki, kolczyki, obrączki, naszyjniki, pierścionki zaręczynowe, kolie, bransoletki, wisiorki, broszki, łańcuszki oraz projekty indywidualne.

Galeria biżuterii z platyny

Producenci platyny oraz organizacje wspierające rozwój sektora jubilerskiego

TOP