Biżuteria z diamentami

biżuteria z diamentamiDiament jest minerałem sprzyjającym osobom urodzonym w kwietniu oraz kamieniem jubileuszowym na 10 i 60 rocznicę małżeństwa. Ponieważ diamenty składają się z jednego elementu, są najczystszym ze wszystkich kamieni szlachetnych. Diamenty odkryto w Indiach w 500 roku p.n.e., a nazwa „diament” pochodzi od greckiego słowa „Adamas”, które oznacza niepokonany - co sugeruje wieczność miłości.

Od czasów starożytnej Grecji diamenty i diamentowa biżuteria były tradycyjnym symbolem miłości, a starożytni wierzyli, że były to stwardniałe krople rosy, odłamki gwiazd lub skrystalizowana błyskawica. Obecnie diamenty są wykorzystywane do wyrobu biżuterii i pierścionków zaręczynowych. Diament jako najtwardsza substancja znana ludzkości jest wykonany ze skrystalizowanego węgla, który ma wyjątkowe zdolności odbijania światła.

Kształt diamentu odnosi się do fizycznej formy diamentu i często jest jednym z pierwszych elementów, który jest brany pod uwagę przy jego zakupie. Chociaż okrągłe diamenty cieszą się największą popularnością, wiele par poszukuje kamieni o innej formie. Obejmują one m.in. diamenty owalne, poduszkowe, księżniczki, gruszki, szmaragdowe, markizy, asscher, promieniste i w kształcie serca.

W Oro Project Gdynia oferujemy szeroką gamę diamentów o różnych kształtach, aby każdy tworzony przez nas pierścionek był tak wyjątkowy, jak miłość, którą reprezentuje. Odkryj, który kształt diamentu najlepiej odzwierciedla Twój indywidualny styl.

diamentowa biżuteria

Galeria biżuterii z diamentami

Kopalnie diamentów oraz organizacje wspierające branżę jubilerską

TOP